Serdecznie witam na mojej stronie

Nazywam się Mirosława Dominowska. Jestem psychologiem, psychoterapeutą systemowym, trenerem warsztatu umiejętności psychospołecznych oraz instruktorem tańców w kręgu. Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Warszawskim o kierunku psychologia kliniczna człowieka dorosłego i Szkołę Trenerów w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA - Kurs Pracy w Polu Archetypów, warsztaty uwalniania emocji metodą Hawkinsa i Nelsona, Kurs Instruktorów Tańców w kręgu w Circle Dance u Ireny Konachowicz, cykl warsztatów „Zastosowanie tańców w kręgu w terapii” w Centrum Independance u Zuzanny Pędzich, warsztaty metodyczne „Terapia Tańcem-Choreoterapia” w Poradni Edukacja, 8 tygodniowy trening Mindfulness i wiele innych.

Od wielu lat pracuję z osobami dorosłymi potrzebującymi pomocy psychologicznej na terenie Poradni Zdrowia Psychicznego w Warszawie przy ul. Elbląskiej. Ponadto w ramach współpracy z SPZZLO Warszawa Żoliborz prowadzę treningi komunikacji i asertywności. Organizuję również i prowadzę różnego rodzaju warsztaty o charakterze terapeutycznym, rozwojowym i edukacyjnym.

W swojej pracy z ludźmi stosuję podejście integrujące różne nurty psychoterapii. Szczególnie bliskie mi są ustawienia w polu archetypów, a także uwalnianie zablokowanych emocji metodą Hawkinsa i Kodu Emocji Nelsona Korzystam również z wielu artystycznych metod twórczego wyrażania siebie, np. ruchu, tańca, malowania intuicyjnego i in., które wykorzystuję w terapii indywidualnej i prowadzonych przeze mnie warsztatach terapeutyczno-rozwojowych. Ważną częścią terapii są również ćwiczenia uważności i sesje relaksacyjne. Dzięki zastosowaniu różnorodnych metod dobieranych indywidualnie do potrzeb każdej osoby, można dotrzeć do głęboko ukrytych emocji, poczuć je, nazwać i wyzwolić je, by odnaleźć w sobie wewnętrzną wolność siłę i radość, i móc żyć w pełni w zgodzie ze sobą. Pozwala to przetransformować nasze wewnętrzne ograniczenia w budujące doświadczenia i wydobyć własny ukryty potencjał.

Praca z ludźmi nad poszukiwaniem ich wewnętrznego źródła oraz odkrywaniem drzemiącego w nich potencjału, z którego mogą czerpać, stała się moją pasją. Inne moje pasje to joga i wschodnie filozofie życia i zdrowia, taniec, malowanie. Bardzo ważny jest dla mnie kontakt z przyrodą i sztuką.

madnala