Wróć do oferty

WARSZTAT POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI

„WEWNĘTRZNY KRYTYK I ADEKWATNA SAMOOCENA”

z elementami tańców w kręgu i choreoterapii

Przeznaczony dla osób, które chcą poczuć się bardziej wartościowe, odnaleźć w sobie swoje mocne strony i przestać się siebie wstydzić. Jest to spotkanie dla tych, którzy chcą pokochać i zaakceptować siebie takimi, jakimi są, ze wszystkimi wadami i zaletami.
Warszat:

  • pozwala na zapoznanie się z działaniem własnego Wewnętrznego Krytyka, rozpoznanie jego metod i rozbrojenie go,
  • daje konkretne narzędzia radzenia sobie z Wewnętrznym Krytykiem,
  • pokazuje, jak myśleć o sobie w sposób adekwatny do rzeczywistości, ani nadmiernie negatywny, ani nadmiernie pozytywny, lecz po prostu prawdziwy, realny i nieoceniający,
  • uświadamia jaki jest związek między naszymi zasadami i powinnościami a poczuciem własnej wartości,
  • uczy wyrozumiałości dla siebie i innych oraz konstruktywnego podejścia do błędów.

Warsztat trwa dwa dni ( 14 godzin): sobota 9.00 – 17.00, niedziela 9.00 – 15.00


Koszt: 300 zł.

W celu rezerwacji miejsca na warsztacie proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy, by sprawdzić czy są wolne miejsca.
Rezerwacja następuje po dokonaniu wpłaty na konto 80 zł. Do dwóch tygodni przed zajęciami istnieje możliwość zwrotu wpłaty w razie rezygnacji z warsztatu. Po tym terminie pobrana opłata nie będzie zwracana. W sytuacji odwołania warsztatu z przyczyn niezależnych od uczestnika, wpłaty będą zwracane w całości bądź przenoszone na poczet innych warsztatów. O rezerwacji decyduje kolejność wpłat.

W przelewie proszę podać tytuł warsztatu oraz imię i nazwisko.


Zapisy pod nr tel.: 668-185-439
lub : kontakt@pracownia-zrodlo.pl

Opinie na temat warsztatu:

"Na informację o warsztacie trafiłam w momencie szukania swojej siły i wartości. I był to strzał w dziesiątkę: dostałam do ręki narzędzie, które pomaga mi odnaleźć swoje mocne strony i zaakceptować słabości. Dokładnie tego właśnie potrzebowałam."

Ewa


"Na warsztat dotyczący poczucia własnej wartości poszłam, ponieważ ta forma pracy nad sobą najbardziej mi odpowiada. Daje możliwość wpływu na stopień zaangażowania i otwartości względem grupy. Daje poczucie bezpieczeństwa i kontroli. Już sama forma była dla mnie wystarczającym powodem żeby w nim uczestniczyć. Ciekawiła mnie również tematyka warsztatów. Jest to w końcu rdzeń wszystkich moich problemów ze sobą i otoczeniem. Jak ta ryba w reklamie telewizyjnej "wpływa na wszystko". Jest początkiem i końcem. Za każdym razem, gdy starałam się rozgryźć jakiś problem dochodziłam do ściany z napisem "poczucie własnej wartości". Chciałam w końcu coś z tym zrobić i wydawało mi się że jestem już na to gotowa.

Warsztaty pozwoliły mi nazwać problem i go dookreślić. Uświadomiłam sobie, czym tak naprawdę jest poczucie niskiej wartości, jak bardzo wpływa na moje życie i aktywność w każdym jego obszarze. Wyraźnie dostrzegłam w sobie wewnętrznego krytyka i komendy jakimi przywołuje mnie do porządku. Po raz pierwszy zdałam sobie sprawę, że ten krytyk nie musi być mną a jego ocen nie muszę traktować jako własnych. Okazało się, że mogę go wyłączyć lub zlekceważyć. Czyli dochodząc do sedna, mam wpływ na to jakie mam poczucie własnej wartości i że niska samoocena też jest po coś. Z jakiegoś powodu ją wybrałam. Daje mi coś, co jest dla mnie korzystne, przez co tak trudno się z nią rozstać. Wychodzi na to, że jest ona dla mnie formą ochrony przed porażką, odpowiedzialnością, ponoszeniem konsekwencji własnych działań itp. Czasami łatwiej jest mi nie podejmować aktywności i myśleć o sobie w kategoriach ofiary, niż znaleźć w sobie siłę na skonfrontowanie się ze sobą, rzeczywistością i w efekcie ponieść konsekwencje własnych wyborów.

W trakcie warsztatów na kolorowych karteczkach pisałyśmy stwierdzenia, które w jakiś sposób nas dookreślają. Szare karteczki służyły do opisania złych ocen, opinii, kolorowe zaś do rzeczy pozytywnych. Gdy byłyśmy gotowe na rozstanie się z niekorzystnym myśleniem o sobie miałyśmy wyrzucać szare karteczki do kosza. Przyglądałam się swoim szarościom. Nie było łatwo się ich pozbyć. Nie jest łatwo powiedzieć: "nie godzę się z tym"; "chcę żyć inaczej" i zdecydować się na zmianę. Te szarości dawały mi duże poczucie bezpieczeństwa.

Był to dla mnie ogromny szok. Jak to mam niskie poczucie wartości bo tak chcę?!

Za pomocą metod poznanych na warsztacie zaczynam jednak pracować nad jakością mojej codzienności. Szukam w niej emocji, wrażeń i przede wszystkim siebie. Chcę, żeby każdy dzień był dla mnie świętem. Staram się, żeby codzienność była pełna mnie a nie powinności z którymi się nie zgadzam. Daję sobie do tego prawo i jest mi coraz lepiej ze sobą. Wydaje mi się, że znalazłam w sobie tą gotowość. Dojrzałam do zmiany. Już nie chcę w obawie przed porażką patrzeć na świat zza szyby.

We wpływie warsztatu na moje życie jest też coś niedookreślonego. Nie potrafię wskazać, które z elementów warsztatu jak na mnie wpłynęły. Czuje tylko że ten wpływ jest ogromny. Każdego dnia odkrywam w sobie zmiany. Odnajduje sytuacje które wcześniej mnie stresowały a teraz nie wywołują żadnych lęków. W coraz większym obszarze czuję się komfortowo i znajduję w sobie otwartość na nowe. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Mam coraz większy apetyt na życie."

Agnieszka

"Fachowa wiedza, która jest nam przekazywana pozwala na lepsze poznanie siebie i swoich możliwości. Dowiadujemy się, że nie ma sytuacji bez wyjścia, zawsze mamy kilka możliwości, zawsze mamy wybór. Musimy tyko nauczyć się dostrzegać je i zrobić taki bilans, który będzie dla nas najkorzystniejszy. Możemy zawsze zmienić nasze życie na lepsze. Gorąco polecam."

Gaja

"Bardziej poznałam samą siebie. Złagodziłam emocje, które wywoływały we mnie lęk, obawę. Warsztat wzmocnił mnie, mam teraz więcej pewności siebie, pozbyłam się lęku, mniej się wstydzę, oswoiłam krytyka wewnętrznego."

Edyta

"Zyskałam nowe spojrzenie na świat, nowy sposób rozwiązywania problemów, inne cieplejsze spojrzenie na swoją osobę, wskazówki do dalszego rozwoju, rozstałam się ze starymi wypaczającymi rzeczywistość przekonaniami."

Basia

"Nazwałam to, co trudno było nazwać, oswoiłam swojego krytyka. Zauważyłam,że to, co uważałam za negatywne ma też dobre strony. Bardzo podoba mi się sposób prowadzenia warsztatów. Tworzyliśmy grupę, a mimo wszystko mogliśmy popracować indywidualnie. Tańce w kręgu mają w sobie coś fascynującego."

Agnieszka

"Na warsztacie zdobyłam nową wiedzę, odkryłam jakąś prawdę o sobie, zyskałam cenne informacje zwrotne, czuję się silniejsza."

Beata

madnala